Reklama

Reklama

Ile kosztują lekcje religii? MEN odpowiada

Szacunkowy koszt nauczania religii w przedszkolach i szkołach wyniósł 1,3 miliarda złotych w 2017 roku. W następnym roku - 1,48 miliarda złotych - czytamy w Radiu ZET.

Marek Sowa (PO-KO) w interpelacji do MEN zapytał o regulacje prawne, na podstawie których zatrudnia się nauczycieli religii i ile wynoszą ich wynagrodzenia - przypomina Stowarzyszenie Polska Laicka. 

Jak odpowiedziało wówczas ministerstwo, katecheci podlegają przepisom Karty Nauczyciela.

Szacunkowy koszt nauczania religii w publicznych przedszkolach i szkołach wyniósł 1,3 miliarda złotych w 2017 roku. W 2018 roku - 1,48 miliarda złotych.

W 2017 roku w tych przedszkolach i szkołach religii uczyło 21,3 tysięcy nauczycieli. W roku kolejnym o 400 katechetów więcej.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy