Reklama

Hillary Clinton na poznańskim kongresie. "Rosja agresywnie próbuje zakłócić rządy demokratyczne"

- Musimy mieć jasność co do tego, co zamierza prezydent Rosji Władimir Putin, który nie ukrywa, że dąży do podważenia demokracji - tłumaczyła w środę była sekretarz stanu USA Hillary Clinton na kongresie Impact'21.

- Państwa europejskie powinny bronić swojej niezależności i demokracji, które mogą być podważane przez przekupywanie polityków czy cyberataki (...), Rosja wykorzystuje zasoby energetyczne do stosowania przymusu jak np. na Ukrainie czy na południu Europy - oceniła Clinton.

- Musimy mieć jasność co do tego, co zamierza (prezydent Rosji - red.) Władimir Putin, który nie ukrywa, że dąży do podważenia demokracji i uniemożliwienia krajom Europy Wschodniej zbliżenia się do reszty Europy i USA - podkreśliła była kandydatka na urząd prezydenta USA.

Dwudniowy kongres Impact’21 na Międzynarodowych Targach Poznańskich poświęcony jest transformacji energetycznej, rozwojowi technologii cyfrowych, zrównoważonemu biznesowi, a także zdrowiu i wzmacnianiu pozycji kobiet w życiu publicznym. W dyskusjach, spotkaniach i debatach weźmie udział łącznie ok. 400 gości z Polski i zagranicy.

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Hillary Clinton | Poznan | impact 21 | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy