Reklama

Reklama

Henryk Kowalczyk przewodniczącym sejmowej Komisji Finansów Publicznych

Henryk Kowalczyk z PiS został przewodniczącym sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Podczas pierwszego posiedzenia wybrano też pięciu jej wiceprzewodniczących - trzech z PiS i dwóch z KO. Z kolei na szefa sejmowej komisji infrastruktury w czwartek rano wybrano Pawła Olszewskiego z KO.

W czwartek podczas obrad Komisji Finansów Publicznych w Sejmie odbyło się głosowanie w sprawie wyboru jej przewodniczącego i pięciu wiceprzewodniczących.

Szefem komisji został wybrany jednogłośnie Henryk Kowalczyk (PiS), który w ustępującym rządzie pełnił funkcję ministra środowiska. Był posłem V, VI, VII i VIII kadencji. Jego zastępcami zostali jednogłośnie wybrani: Krystyna Skowrońska (KO), Izabela Leszczyna (KO), Gabriela Masłowska (PiS), Tadeusz Cymański (PiS) oraz Andrzej Kosztowniak (PiS).

"Postaram się swoje doświadczenie w pracy tej komisji z kilku kadencji, wykorzystać do sprawnego przeprowadzania obrad" - powiedział po wyborze na przewodniczącego Kowalczyk. Zaznaczył, że komisja finansów jest "najbardziej zapracowaną komisją". 

Reklama

"Chcielibyśmy, aby ta praca była pracą bardzo merytoryczną, i aby to, co będziemy opracowywali tutaj, na tej sali, czy w innych miejscach, było z pożytkiem przede wszystkim dla Polski, dla jej finansów" - zaznaczył. 

Paweł Olszewski szefem komisji infrastruktury

Z kolei Paweł Olszewski (KO) został w czwartek wybrany na przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury. Za tą kandydaturą głosowało 31 posłów, jeden był przeciw.

Olszewski był między innymi sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, był posłem V, VI, VII i VIII kadencji.

Nowy przewodniczący będzie miał czterech zastępców: jednego z KO i trzech z PiS.

Zastępcami przewodniczącego zostali: Cezary Grabarczyk (KO), Jerzy Polaczek (PiS), Anna Milczanowska (PiS) i Piotr Król (PiS). 

Wybór wiceprzewodniczących był głosowany wspólnie. Za ich wyborem opowiedziało się 31 posłów, jeden poseł wstrzymał się od głosowania.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy