Reklama

Hartwich: Chcemy wrócić do rozmów. Nie opuścimy Sejmu

Bez udziału mediów w CPS "Dialog" trwa spotkanie m.in. szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej oraz rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej z przedstawicielami środowiska osób z niepełnosprawnościami - poinformowało w poniedziałek MRPiPS. Nie uczestniczą w nim protestujący w Sejmie.

W poniedziałek po południu protestujący rodzice osób niepełnosprawnych poinformowali, że otrzymali zaproszenie od minister rodziny na rozmowy w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog".  

"Przed chwilą otrzymałam telefon od minister Rafalskiej, która zaprasza nas na Limanowskiego (do siedziby Centrum - PAP) na rozmowy, które jak państwo wiecie już toczyły się tutaj w zaciszu gabinetu. My nie możemy opuścić Sejmu, bo jeżeli opuścimy Sejm to tutaj już nie mamy powrotu" - powiedziała dziennikarzom Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Przypomniała, że po proteście w 2014 r. otrzymali oni dwuletni zakaz wejścia do Sejmu.  

Reklama

"Usilnie zapraszamy telefonicznie panią minister, żeby wrócić do rozmów, ale tutaj (w budynku Sejmu - PAP) w cztery oczy" - powiedziała Hartwich. 

Marzena Stanewicz zaapelowała, by minister przyjechała do protestujących z "konkretnymi rozwiązaniami". "Złożyliśmy już kilka kompromisów i myślę, że można to zrealizować. Proszę nas stąd nie wyciągać, proszę z nami rozmawiać i proszę nas tutaj nie zostawiać samym sobie" - powiedziała Stanewicz.

Spotkanie bez udziału protestujących w Sejmie

"Bez udziału mediów trwa spotkanie minister Rafalskiej, rzeczniczki rządu Joanny Kopcińskiej oraz pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztofa Michałkiewicza z przedstawicielami środowiska osób niepełnosprawnych. Na zaproszenie odpowiedziało ponad 100 osób. Po spotkaniu minister spotka się z dziennikarzami" - poinformowało PAP ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama