Reklama

Reklama

Hamankiewicz: Chaos w służbie zdrowia będzie narastał

Kompromis między ministerstwem zdrowia a Porozumieniem Zielonogórskim to tylko doraźne rozwiązanie problemu - tak uważa prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, doktor Maciej Hamankiewicz.

W jego opinii, mimo konsensusu, sytuacja w ochronie zdrowia będzie się pogarszać, a chaos będzie narastał. Hamankiewicz powtórzył, że zapisy pakietu onkologicznego biurokratyzują pracę lekarza, na co zwracają uwagę zarówno lekarze rodzinni, jak i onkolodzy. Podkreśla, iż nie będzie to sprzyjało szybkiej i skutecznej opiece nad chorymi w ogóle.

Maciej Hamankiewicz odniósł się także do wypowiedzi ministra zdrowia, który ostro skrytykował Naczelną Radę Lekarską, która rozważa skargę konstytucyjną w sprawie pakietu onkologicznego i kolejkowego. Zdaniem szefa NRL minister Arłukowicz boi się, że Trybunał może przyznać rację lekarzom.

Reklama

Doktor Hamankiewicz dodał, że jeżeli będzie taka wola Naczelnej Rady Lekarskiej, to skarga do Trybunału Konstytucyjnego zostanie złożona.

Minister Bartosz Arłukowicz poinformował, że w jego resorcie powstanie zespół specjalistów, który będzie monitorował funkcjonowanie pakietu onkologicznego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy