Reklama

Reklama

"Haczyk" w uchwale PiS wymierzonej w nepotyzm

Rodziny posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w spółkach Skarbu Państwa - głosi uchwała przyjęta na kongresie PiS. Komentatorzy zwracają jednak uwagę na zawarty w dokumencie wyjątek.

"Zakazuje się zatrudniania w spółkach Skarbu Państwa członków najbliższej rodziny posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości - to jest ich współmałżonków, dzieci, rodzeństwa oraz rodziców" - głosi uchwała delegatów na kongres partii.

Ten zapis nie dotyczy jednak osób, które zostały "zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej".

Z uchwały nie wynika, kto będzie dokonywał oceny, czy dany członek rodziny ma kompetencje pozwalające na uniknięcie zakazu.

Reklama

"Przypadki nepotyzmu w naszych szeregach rzucają cień na całą naszą formację. Podważają jej wiarygodność. Kwestionują fundamentalną dla Prawa i Sprawiedliwości zasadę, że uprawianie polityki rozumiemy jako służbę w interesie dobra wspólnego, jako pracę na rzecz pomyślności Rzeczpospolitej i jej obywateli, a nie jako sposób na osiąganie własnych korzyści" - czytamy w rzeczonej uchwale.

Dodajmy, że podczas kongresu Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński został wybrany na kolejną kadencję w roli prezesa partii. Czytaj więcej na ten temat.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne