Reklama

Reklama

"GW": Kancelaria Dudy skarży się do KRRiT na "Wiadomości"

Kancelaria Prezydenta Andrzej Dudy wysłała skargę na program "Wiadomości" TVP do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Otoczenie prezydenta chce wiedzieć, dlaczego w dniu, w którym prezydent zapowiedział referendum konstytucyjne, główny program informacyjny TVP nie wyemitował na ten temat materiału. O sprawie donosi "Gazeta Wyborcza".

Andrzej Duda poinformował o referendum konstytucyjnym 12 czerwca. W tym samym dniu materiały o tym wyemitowały "Wydarzenia" Polsatu i "Fakty" TVN. "Wiadomości" TVP nie podjęły tematu. Zajęły się nim dopiero na drugi dzień.

Teraz wyjaśnień w tej sprawie domaga się szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska, która przygotowała skargę do KRRiT. Jak ustaliła "GW", powołuje się w niej m.in. na zapisy ustawy o radiofonii i telewizji. Mowa w niej o tym, że media publiczne mają obowiązek "rzetelnie ukazywać całą różnorodność wydarzeń i zjawisk w kraju i za granicą".

Reklama

Teraz KRRiT zwróci się do TVP z prośbą o ustosunkowanie się do treści skargi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama