Reklama

Reklama

"GW": Jest akt oskarżenia w sprawie byłego szefa KNF

Katowicka prokuratura zakończyła śledztwo przeciwko byłemu szefowi Komisji Nadzoru Finansowego Markowi Chrzanowskiemu. Akt oskarżenia trafił już do sądu - informuje "Gazeta Wyborcza".

Jak dowiedziała się "GW", śledztwo zakończyło się 31 grudnia 2019 r. W czwartek mecenas Roman Giertych, pełnomocnik Leszka Czarneckiego, został poinformowany o przesłaniu do sądu aktu oskarżenia.

Nie wyznaczono jeszcze terminu pierwszej rozprawy. 

Afera KNF

Przypomnijmy, że 13 listopada 2018 r. "Gazeta Wyborcza" opisała rozmowę nagraną przez właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, podczas której ówczesny szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski, miał mu zaoferować układ - przychylność za 40 mln zł. Podczas rozmowy miał pojawić się też wątek Zdzisława Sokala, przedstawiciela prezydenta w KNF. 

Reklama

Doniesienie do prokuratury w tej sprawie złożył pełnomocnik Czarneckiego mec. Roman Giertych. Jeszcze tego samego dnia Chrzanowski podał się do dymisji, choć o jego uczciwości zapewniali politycy PiS oraz prezes NBP Adam Glapiński. 

Kilka dni później Chrzanowski został zatrzymany przez CBA. Usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę. 29 listopada 2018 r. został aresztowany na dwa miesiące. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy