Reklama

Grzegorz Schetyna zapowiada wniosek o odwołanie Mariusza Kamińskiego

Lider PO Grzegorz Schetyna w programie "Gość Wydarzeń" w Polsacie, zapowiedział złożenie wniosku o odwołanie szefa MSWiA oraz koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Uchylił się natomiast od jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy opozycja pomoże PiS w odwołaniu szefa NIK Mariana Banasia.

"Żądamy, oczekujemy informacji od służb, jakie są powody, że wycofano certyfikat dostępu do informacji niejawnych szefowi NIK, co jest w oskarżeniach i dlaczego sprawa jest w prokuraturze" powiedział Schetyna pytany, czy PO pomoże PiS w odwołaniu szefa NIK Mariana Banasia. 

Zapowiedział, że "opozycja nie może nie reagować w takiej sprawie". "Konsekwencją będzie wniosek o odwołanie ministra spraw wewnętrznych (Mariusza Kamińskiego) i koordynatora służb specjalnych (Macieja Wąsika). My taki wniosek złożymy" - powiedział.

Prawybory w PO

W rozmowie z "Polsat News" Schetyna zapewniał też, że prawybory w PO "nie są ustawiane". "Są prawdziwą rywalizacją o nominację PO, a później, w co wierzę, całej koalicji" - powiedział Schetyna.

Reklama

"Jestem szefem PO i trzymam kciuki za marszałek Małgorzatę Kidawę-Błońską i za prezydenta Jacka Jaśkowiaka" - stwierdził, pytany o to, kogo poprze w prawyborach w swojej partii.

Dodał, że oboje mają wielkie doświadczenie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy