Reklama

Grzegorz Schetyna spotkał się z Ryszardem Petru. O czym rozmawiali?

Będziemy współpracować, żeby mieć pewność, iż opozycja potrafi mówić jednym głosem - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna po czwartkowym spotkaniu z liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru. Schetyna dodał, że rozmowa dotyczyła m.in. współdziałania obu partii w kwestii Trybunału Konstytucyjnego.

Liderzy Platformy i Nowoczesnej spotkali się w czwartek w Sejmie.

"Będziemy współpracować" - zadeklarował Schetyna po spotkaniu. "To jest potrzebne, żeby mieć pewność, że opozycja potrafi mówić jednym głosem. Takie są oczekiwania naszych wyborców i będziemy to robić nie z przymusu, ale z przekonania" - podkreślił.

Lider PO powiedział dziennikarzom, że spotkanie z Petru dotyczyło m.in. strategii współpracy obu partii w kwestii Trybunału Konstytucyjnego i - jak to określił - "rozwiązania problemów wynikających z polityki PiS i prezydenta". Według niego podczas rozmowy poruszono również kwestię współpracy w Europie: możliwych wspólnych aktywności i spojrzenia na kwestię Komisji Weneckiej, ciała doradczego Rady Europy, które w marcu ma wydać opinię w sprawie zmian w ustawie o TK.

Reklama

"Umówiliśmy się na dalsze konsultacje" - dodał Schetyna.

Pytany, czy wynikiem tej współpracy mogą być wspólne listy PO i Nowoczesnej w wyborach, lider Platformy odparł, że wybory samorządowe są dopiero za 2,5 roku, a parlamentarne - za 3,5 roku. "Dużo się jeszcze zmieni do tego czasu" - podkreślił.

Na pytanie, czy udało się ustalić, kto jest liderem opozycji, szef Platformy odpowiedział, że to nie było tematem rozmowy. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Schetyna | Ryszard Petru

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy