Reklama

Reklama

Grzegorz Schetyna: Rafał Trzaskowski nie będzie premierem

Grzegorz Schetyna został zapytany, czy obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski "będzie premierem rządu opozycji". Były szef PO zaprzeczył. - Dzisiaj bardzo wyraźnie Donald Tusk mówi, że jest gotowy, aby być premierem. Jest liderem partii opozycyjnej, przewodniczącym PO i dzisiaj nie ma tematu - dodał.

W czwartek w Radiu Zet Grzegorz Schetyna odpowiadał na kilka pytań w formule, w której miał udzielić wyłącznie odpowiedzi "tak" lub "nie". Zapytany, czy ma stuprocentowe zaufanie do lidera PO Donalda Tuska, Schetyna powiedział, że "tak". 

- Do jego umiejętności i poczucia sprawczości w polityce - tak - dodał. Dopytywany, kiedy widział się z Tuskiem, Schetyna powiedział, że "kilkanaście, może kilka tygodni temu". - Jesteśmy w trochę innych miejscach - on ma dzisiaj całą politykę i całą opozycję na głowie - zaznaczył.

Schetyna: Tusk ma "ogromne doświadczenie, wie, jak wygrywać z PiS"

Stwierdził, że Tusk dzisiaj "rzeczywiście ma kierownicę w ręku i całą decyzyjność, odpowiedzialność". Zapytany, czy Tusk jest dobrym kierowcą, czy jednak przed Platformą Obywatelską jest potężny zakręt, Schetyna powiedział, że jest kierowcą "szybkim". - Tak, jest dobry - dodał. Podkreślił, że Tusk ma "ogromne doświadczenie, wie, jak wygrywać z PiS i jak mało kto, rozumie polską politykę w sposób pełny" oraz ma także doświadczenie polityki międzynarodowej, europejskiej.

Reklama

Dopytywany, czy brakuje mu "spotkań przy meczach Bayernu, Barcelony, przy whisky i cygarach", Schetyna powiedział, że on kibicował Barcelonie, a Tusk Realowi Madryt. - Czas jest inny. Uważam, że każdy ma swój czas - dodał. - Byłem szefem Platformowy Obywatelskiej przez cztery lata. Też oglądałem mecze i budowałem ekipę, z którą prowadziłem Platformę - powiedział Schetyna. Zaznaczył jednak, że Tusk został wybrany na przewodniczącego PO i jest liderem.

- Dzisiaj wszystkie ręce na pokład i wszyscy wspieramy, aby wygrał wybory w przyszłym roku - podkreślił. Zapewnił, że "tu nie ma kalkulacji". - Czy pomaga temu oglądanie meczów i wspólne budowanie relacji pozapolitycznych? Nie jestem przekonany. Dzisiejsza polityka, z 2022 roku, jest inna niż ta z lat dziewięćdziesiątych - dodał.

Czy Rafał Trzaskowski będzie premierem rządu opozycji?

Zapytany, czy obecny prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski "będzie premierem przyszłego rządu opozycji", Schetyna odpowiedział, że "nie", choć wcześniej zawahał się i powiedział "nie wiem".

Dopytywany, kto byłby lepszym kandydatem na premiera Tusk czy Trzaskowski, Schetyna powiedział, że "dzisiaj nie ma tej kwestii". - Dzisiaj bardzo wyraźnie Donald Tusk mówi, że jest gotowy, aby być premierem. Jest liderem partii opozycyjnej, przewodniczącym PO i dzisiaj nie ma tematu - powiedział Schetyna. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy