Reklama

Grzegorz Schetyna: Prawdziwy język PiS jest inny

Według Grzegorza Schetyny politycy Prawa i Sprawiedliwości "będą się zastanawiać, czy Polska nie powinna opuścić Unii Europejskiej".

Szef Platformy Obywatelskiej na antenie TVN24 odniósł się do zamieszania wokół ponownej wizyty w Polsce wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.

Przyjazd "nic by nie wniósł"

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski powiedział we wtorek, że jego kolejny przyjazd do Polski "nic by nie wniósł, bo proces polityczny w celu rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce dopiero się rozpoczął".

Waszczykowski: Wizyta Timmermansa być może w maju

Reklama

"Jeżeli ktoś obraża partnerów w Unii Europejskiej, tych którzy naprawdę wpływają na politykę europejską, to znaczy, że chce odwracać i odwraca Polskę od Europy" - uważa Grzegorz Schetyna. "Co jest tego konsekwencją? Właśnie to, co robią teraz politycy PiS i Jarosław Kaczyński. Będą się zastanawiać, czy Polska nie powinna opuścić Unii Europejskiej" - dodał szef PO.

"Słowa i czarowanie PiS"

Prowadzący program Bogdan Rymanowski przypomniał swojemu gościowi proeuropejskie wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy, a także zapewnienia prezesa PiS, że Polska nie zamierza wyjść z UE.

"To są tylko słowa" - odparł Grzegorz Schetyna. "Polityka PiS polega na słowach i czarowaniu. Jesteśmy świadkami tego przy wyjazdach zagranicznych czy wizytach gości w kraju. Ale ten prawdziwy język PiS, język faktów, jest zupełnie inny" - przekonywał w TVN24 lider Platformy Obywatelskiej.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy