Reklama

Reklama

Grzegorz Schetyna: Opozycja zawiodła. Przepraszam

"Opozycja zawiodła przez brak zrozumienia jak ważne to jest głosowanie" - powiedział lider PO Grzegorz Schetyna, odnosząc się do nieobecności posłów opozycji na głosowaniu w sprawie dołączenia do porządku obrad projektu ustawy sądowej. "Przepraszam we własnym imieniu i nas wszystkich" - dodał.

Lider PO zapewnił w Polsat News, że "wszystkie głosowania są ważne, bo dystans między PiS a opozycją nie jest duży". "Pełna mobilizacja jest ważna, szczególnie przy takich sprawach, jak ta ustawa dotycząca sądów" - podkreślił.

Jego zdaniem, ważny też był "brak doświadczenia młodych szefów klubów parlamentarnych". "Borys Budka, kolega Krzysztof Gawkowski, ale też Władysław Kosiniak-Kamysz. To szefowie klubów, którzy nie poradzili sobie z taką odpowiedzialnością" - zaznaczył Schetyna.

Poranne głosowanie w Sejmie

W czwartek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu PiS w sprawie zmian w sądownictwie. Na Konwencie Seniorów zgłoszono sprzeciw wobec uzupełnienia porządku obrad o ten projekt, ale w głosowaniu większość sejmowa zdecydowała, że Izba zajmie się projektem.

Reklama

Głosowało 394 posłów, za uzupełnieniem porządku obrad było 201, przeciw 193, nikt nie wstrzymał się od głosu. Udziału w głosowaniu nie wzięło 66 posłów, w tym 34 z PiS, 11 z Koalicji Obywatelskiej, 12 z Lewicy, siedmioro z PSL-Kukiz15 oraz dwóch z Konfederacji.

Za uzupełnieniem porządku obrad byli posłowie PiS, wszyscy pozostali głosowali przeciw. Posłowie opozycji przyznawali po głosowaniu, że wobec dużej absencji PiS można było wygrać to głosowanie, gdyby w klubach opozycyjnych była większa frekwencja.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy