Reklama

Grzegorz Schetyna o audycie: Jesteśmy na dobrej drodze

- Rozłamu w partii nie było, nie ma i nie będzie; jestem przekonany, że jesteśmy na dobrej drodze - powiedział w Kielcach szef PO Grzegorz Schetyna, komentując audyt w regionalnych strukturach partii. Jego zdaniem Platforma jest w stanie przejść przez trudny okres przebudowy.

"Audyt przechodzi przez wszystkie województwa, regiony, także przez Świętokrzyskie. Niedługo zjawi się ekipa, która będzie sprawdzać, opisywać i oceniać aktywności świętokrzyskiej Platformy" - powiedział dziennikarzom Schetyna.

Zapytany o możliwy rozłam w partii polityk odpowiedział, że takiego "nie było, nie ma i nie będzie". Przypomniał m.in. czwartkową, wspólną konferencję prasową z premier Ewą Kopacz i szefem klubu Sławomirem Neumannem ws. uchwały dotyczącej zachowania istniejącego w systemie prawnym od 1993 roku kompromisu aborcyjnego.

Reklama

"To jest ważne, żeby być wspólnie i pokazywać, że Platforma w dobry sposób i w dobrym stylu jest w stanie przejść przez taki trudny okres przebudowy struktur, odbudowy zaufania, wiarygodności" - powiedział Schetyna. Zaznaczył jednocześnie, że partia potrzebuje na to trochę czasu. "Jestem przekonany, że jesteśmy na dobrej drodze" - dodał.

Szef PO nie chciał omawiać szczegółów audyty w województwie świętokrzyskim. Dodał, że trzeba poczekać na jego zakończenie. Zapewnił, że wnioski wyciągnięte przez grupę audytową będą przekazane opinii publicznej.

W ostatnim czasie w PO zarządzono kolejne audyty w strukturach regionalnych, m.in. na Lubelszczyźnie, w Świętokrzyskiem, Łódzkiem i Małopolsce. Zdaniem polityków PO, z którymi rozmawiała PAP nie należy się jednak spodziewać decyzji o ich rozwiązaniu. Wcześniej takie rozstrzygnięcia zapadły ws. Lubuskiego i Dolnego Śląska.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy