Reklama

Reklama

​Grzegorz Schetyna: Dzisiaj, jutro, pojutrze naszym trenerem i kapitanem jest Ewa Kopacz

Dzisiaj, jutro, pojutrze naszym trenerem i kapitanem jest Ewa Kopacz - oświadczył w piątek szef MSZ Grzegorz Schetyna na konwencji wyborczej w Kielcach. Zadeklarował, że Platforma nie zostawi Świętokrzyskiego i zrobi wszystko, żeby to była "Polska pierwszej prędkości".

"W polityce jak w sporcie potrzebna jest praca zespołowa, potrzebny jest team, poczucie zespołowości, drużyna, a drużyna, jak wiadomo zawsze ma jednego kapitana i jednego trenera. Chciałbym to bardzo wyraźnie powiedzieć - dzisiaj, jutro, pojutrze naszym trenerem i kapitanem jest Ewa Kopacz" - oświadczył Schetyna, który startuje z "jedynki" listy PO w Kielcach.

W sporcie - dodał - raz się wygrywa, a raz remisuje. "My tę bitwę, ten mecz wygramy, ale to zależy tylko od nas. Mam nadzieję, że te ostatnie 9 godzin kampanii, to wszystko, co zostało jeszcze do ciszy wyborczej, potraktujemy tak jak (trener Polski w piłce ręcznej) Bogdan Wenta potraktował 15 sekund w meczu z Norwegią, przecież też nikt się nie spodziewał tego zwycięstwa (Polski z Norwegią)" - mówił. "Wtedy wygraliśmy i w niedzielę wygramy" - powiedział Schetyna.

Reklama

Dodał też, że w sporcie takim jak żeglarstwo najważniejszy jest sternik. "Tobie dzisiaj Ewo i jutro i przez następne dni życzę, żebyś mocno trzymała ten ster, żebyś w głowie miała busolę i kompas, żebyś dobrze nas poprowadziła do zwycięstwa" - powiedział Schetyna.

Zadeklarował też, że Platforma nie zostawi Świętokrzyskiego. "Zrobimy wszystko, żeby to była Polska pierwszej prędkości" - podkreślił. Jak dodał, jest przekonany, że praca działaczy PO w regionie da pozytywny efekt. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy