Reklama

Reklama

"Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę". Elżbieta Witek zawiadamia prokuraturę

"Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę" - napisała na Twitterze marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Poinformowała, że składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie słów, które Braun wypowiedział w Sejmie do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Chodzi o słowa, które Grzegorz Braun wypowiedział podczas debaty w Sejmie.

Grzegorz Braun: Będziesz pan wisiał!

- Szczęść Boże wszystkim ciężko pracującym medykom, wszystkim cierpiącym, oby nikt nie stawał na ich drodze do lekarza. Oby ta dziedzina naszego życia pozostawała w minimalnym stopniu upolityczniona, oby ta dziedzina naszego życia była szanowana - zaczął swoje wystąpienie poseł Grzegorz Braun.

Następnie zaczął wyliczać, z jakimi problemami zdrowotnymi mierzy się społeczeństwo w związku z pandemią koronawirusa.

- Tymczasem niech nas pan Bóg ma w swojej opiece, póki za te dziedzinę odpowiada człowiek zajmujący miejsce w tej ławie, niestety nie ławie oskarżonych - powiedział do ministra Adama Niedzielskiego. Stwierdził też, że "ludzie, którzy odpowiadają za te straty wojenne, są zbrodniarzami wojennymi".

Reklama

Na koniec krzyknął w stronę ministra Niedzielskiego: - Będziesz pan wisiał!

Sprawa Grzegorza Brauna trafi do prokuratury

Te słowa posła Brauna wywołały burzę w Sejmie. Odniosła się do nich także marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

"Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim Parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej" - napisała na Twitterze.

Witek dodała, że zgłasza sprawę do prokuratury.

"W związku z dzisiejszymi słowami skierowanymi wobec ministra Niedzielskiego składam zawiadomienie do prokuratury" - napisała.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje