Reklama

Reklama

Grzegorz B. zatrzymany. Kiedyś grał u Patryka Vegi

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Grzegorza B., który był poszukiwany od lipca 2021 roku listem gończym. W trakcie przeszukiwania domu ściganego, funkcjonariusze znaleźli Grzegorza B. schowanego w skrytce w saunie. Za postawione zarzuty grozi mu do 15 lat więzienia. W przeszłości mężczyzna miał współpracować z reżyserem Patrykiem Vegą na planach filmowych.

Prokurator Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej poinformował, że Grzegorz B. był poszukiwany na podstawie listu gończego wystawionego przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. - Grzegorz B. jest podejrzanym w śledztwie dotyczącym zorganizowanych grup przestępczych, w tym zorganizowanej grupy przestępczej 'Psychofans', której członkowie wywodzili się ze środowiska kibiców chorzowskiego klubu piłkarskiego - tłumaczył prokurator.

- Już w styczniu 2021 roku doszło do zatrzymania Grzegorza B., któremu prokurator przedstawił zarzuty dotyczące płatnej protekcji, obrotu znacznymi ilościami substancji psychotropowych, nielegalnego posiadania broni palnej oraz nakłaniania do pobicia - przypomniał.

Reklama

Ukrywał się przed organami ścigania 

Wskazał, że wtedy na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach zastosował wobec Grzegorza B. tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. - W kwietniu 2021 roku Sąd Okręgowy w Katowicach nie uwzględnił wniosku prokuratora o przedłużenie okresu tymczasowego aresztowania o dalsze 3 miesiące, czym doprowadził do jego zwolnienia z aresztu śledczego, a w konsekwencji ucieczki i ukrycia się przed organami ścigania - zaznaczył.

- Na skutek zażalenia prokuratora, Sąd Apelacyjny w Katowicach przedłużył tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od daty ponownego zatrzymania Grzegorza B. Z uwagi na ukrywanie się mężczyzny przed organami ścigania na podstawie postanowienia prokuratora rozpoczęto dynamiczne poszukiwania podejrzanego listem gończym, a następnie również na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania - podał.

Poszukiwaniami Grzegorza B. zajęli się policjanci z katowickiego Centralnego Biura Śledczego Policji oraz z grupy tzw. łowców cieni CBŚP. - Z ustaleń policjantów CBŚP wynikało, że poszukiwany zmieniał miejsca przebywania - poinformowała rzeczniczka CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz.

- W wyniku podjętych intensywnych działań, weryfikacji kolejnych informacji policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie województwa podkarpackiego - wskazała policjantka.

Zaznaczyła, że podczas przeszukania prywatnego domu policjanci odkryli specjalną skrytkę przygotowaną w pomieszczeniu sauny. -Funkcjonariusze CBŚP, po ściągnięciu drewnianej zasłony siedziska sauny znaleźli ukrywającego się Grzegorza B., który został zatrzymany - dodała podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Poszukiwany usłyszał zarzuty

Po zatrzymaniu Grzegorz B. usłyszał w prokuraturze kolejne zarzuty dotyczących wystawiania stwierdzających nieprawdę faktur VAT oraz do utrudniania przez niego postępowania egzekucyjnego. - Na wniosek prokuratora Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał stosowany wobec Grzegorza B. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od daty jego ponownego zatrzymania - przekazał prokurator Karol Borchólski.

Według nieoficjalnych ustaleń Grzegorz B. był w przeszłości współpracownikiem znanego reżysera Patryka Vegi. Z reżyserem współpracował m.in. przy realizacji filmu "Pętla", którego był scenarzystą oraz filmu "Bad Boy", w którym był aktorem.

Za zarzucane czyny może mu grozić do 15 lat więzienia. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy