Reklama

Greta Thunberg nagrywała film o elektrowni Bełchatów

Greta Thunberg znów była widziana w Polsce. Tym razem chciała wejść do elektrowni Bełchatów - informuje "Dziennik Łódzki". Nie została jednak wpuszczona na jej teren, więc nagrywała film z tarasu widokowego w gminie Kleszczów, skąd najlepiej widać elektrownię.

Szwedzka aktywistka była widziana w ubiegłym tygodniu w Gdańsku, gdzie odwiedziła dwie wegańskie restauracje. Potem pojechała do Bełchatowa w towarzystwie kilku osób.

Wcześniej zgłosiła do Polskiej Grupy Energetycznej chęć nagrania filmu na terenie elektrowni, ale spółka Skarbu Państwa odmówiła. Dlatego Greta dotarła na taras widokowy znajdujący się na terenie gminy Kleszczów. Tam przez kolejną godzinę wraz z całą ekipą filmową nagrywała materiały wideo.

Jak informuje "Dziennik Łódzki", od początku jej wizyty PGE sprawdzała, gdzie porusza się aktywistka, a na tarasie widokowym nad całą akcją czuwała policja.

Reklama

Greta Thunberg to szwedzka aktywistka klimatyczna, inicjatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Elektrownia Bełchatów pod względem bezwzględnej emisji dwutlenku węgla znajduje się w czołówce najbardziej szkodliwych emitentów w Unii Europejskiej - wynika z raportu Europe’s Dirty.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy