Reklama

Reklama

Granica z Białorusią. Mariusz Błaszczak: Rozmowy ws. wsparcia przez wojska węgierskie i czeskie

Trwają rozmowy w sprawie wsparcia żołnierzy Wojska Polskiego przez wojska węgierskie i czeskie - poinformował w piątek szef MON Mariusz Błaszczak. Zagraniczne komponenty miałyby pomóc m.in. z utrzymaniem dotychczasowego ogrodzenia oraz utrzymaniem i budową dróg dojazdowych.

Jak przekazał w czwartek szef BBN Paweł Soloch, prezydent Andrzej Duda wydał postanowienie o zgodzie na pobyt na terytorium RP żołnierzy Wielkiej Brytanii oraz Estonii. Od 2 grudnia do 30 kwietnia 155 żołnierzy Wielkiej Brytanii i 150 żołnierzy Estonii będzie realizowało zadania związane ze wsparciem inżynieryjnym i rozpoznawczym operacji Sił Zbrojnych RP, prowadzonej w strefie nadgranicznej.

Mariusz Błaszczak podziękował za solidarność

Szef MON Mariusz Błaszczak podczas briefingu dziękował za solidarność okazywaną przez wojska sojusznicze w obliczu ataku hybrydowego na wschodnią granicę Polski, która jest jednocześnie granicą Unii Europejskiej.

Reklama

Minister mówił także o kolejnych działaniach. - Teraz trwają rozmowy odnośnie wsparcia żołnierzy Wojska Polskiego przez komponent wojskowy węgierski i czeski - poinformował Błaszczak. 

- Rozmawiamy na temat tego, kiedy i w jakiej formule otrzymalibyśmy to wsparcie - dodał. - Uważamy, że najlepszym rozwiązaniem jest wsparcie związane z utrzymaniem tymczasowego ogrodzenia oraz utrzymaniem i budową dróg dojazdowych - przekazał.

Reklama

Reklama

Reklama