Reklama

Reklama

Granica. Rzeczniczka SG: Chcielibyśmy, żeby tu było jak najwięcej przedstawicieli mediów

- Nam zależy, żeby tę sytuację pokazać jak najszerzej, żeby państwo wszyscy mogli to zobaczyć - powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Odniosła się w ten sposób do projektu nowelizacji ustawy o ochronie granicy, którym zajmie się we wtorek Sejm. Wprowadza on możliwość obecności dziennikarzy na terenach przygranicznych, objętych dotąd stanem wyjątkowym.

Nowelizacja ustawy o ochronie granicy państwowej, ma zapewnić skuteczność działań podejmowanych przez Straż Graniczną, a także umożliwić - na specjalnych zasadach - pracę dziennikarzy w obszarze przygranicznym.

Rzecznik SG: Jak najwięcej przedstawicieli mediów, ale nie wszyscy naraz

Ppor. Michalska zapytana o to, na jakich zasadach komendant Straży Granicznej będzie decydował, którzy przedstawiciele mediów będą mogli przebywać w strefie przygranicznej powiedziała, że "na etapie projektu nie chciałaby mówić o tych zasadach".

- Chcielibyśmy, żeby tu było jak najwięcej przedstawicieli mediów - powiedziała rzeczniczka SG, zaznaczając, że na pewno nie wszyscy naraz będą mogli wjechać na ten teren. - Myślę, że wielkim grupami to raczej państwo nie będą mogli wjechać, ale będziemy chcieli, żeby to byli przedstawiciele wszystkich mediów - zaznaczyła.

Reklama

Zapytana, czy dziennikarze będą mogli swobodnie się przemieszczać, Michalska powiedziała, że jeszcze tego nie wiadomo.

- Nam zależy, żeby tę sytuację pokazać jak najszerzej, żeby państwo wszyscy mogli to zobaczyć. Mamy dużo przedstawicieli zagranicznych mediów, którzy dopominają się o taką możliwość, więc też będziemy ich brać pod uwagę - wskazała rzeczniczka.

Wydarzenia na polsko-białoruskiej granicy relacjonujemy dla Państwa TUTAJ.

Granica. Sejm pracuje nad projektem

W poniedziałek wieczorem do Sejmu wpłynął rządowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej i niektórych innych ustaw.

Projekt zakłada, że "w uzasadnionych przypadkach właściwy miejscowo komendant placówki Straży Granicznej może zezwolić na przebywanie, na czas określony i na określonych zasadach, na obszarze objętym zakazem, o którym mowa w art. 12a ust. 1, innych osób niż wymienione w ust. 1, w szczególności dziennikarzy w rozumieniu ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. - Prawo prasowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 1914)".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy