Reklama

Reklama

Granica polsko-białoruska. Rekordowa liczba prób nielegalnego przekroczenia

Ponad 320 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej odnotowali ostatniej doby polscy strażnicy graniczni - poinformowała ​rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Dodała, że wszystkie próby zostały udaremnione. - To rekord - podkreśliła.

Jak poinformowała ppor. Anna Michalska w sobotę strażnicy graniczni odnotowali na granicy polsko-białoruskiej rekordową liczbę prób nielegalnego przekroczenia granicy. - Było ich aż 324. Wszystkim próbom strażnicy graniczni zapobiegli - podkreśliła.

Dodatkowo rzeczniczka SG wskazała, że ostatniej doby pogranicznicy zatrzymali dwie osoby za pomoc w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej. - Był to obywatel Uzbekistanu i obywatel Gruzji - podała.

Stan wyjątkowy w Polsce

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3,8 tysiąca prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Reklama

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi "wojnę hybrydową" oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad, które rozpoczęły się 10 września.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL