Reklama

Grabarczyk: Ostatnie wydarzenia w Polsce są powodem do wstydu

- Ostatnie wydarzenia w Polsce są powodem do wstydu - ocenił wiceprzewodniczący PO Cezary Grabarczyk. Jak mówił w radiowej Trójce, Platforma Obywatelska nie będzie namawiała do debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim, ale nie będzie też do niej zniechęcała.

Przed poprzednią próbą debaty w tej sprawie mediował wśród europosłów Grzegorz Schetyna. Nie miał do tego upoważnienia struktur PO - mówi Cezary Grabarczyk. - Jako wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej nie przypominam sobie, by zarząd upoważniał jakiegokolwiek polityka do takiej misji - dodał. 

Cezary Grabarczyk uważa, że negatywną ocenę o wydarzeniach w Polsce potwierdza wszczęcie śledztwa w sprawie nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3. grudnia. - Przykro mi, że to co się dzieje w Polsce nie jest dzisiaj powodem do naszej dumy, tylko powodem do wstydu - mówił. 

Reklama

Dodał równocześnie, że PO nie musi namawiać do debaty w sprawie Polski, bo każdy ma własną ocenę tego co się dzieje. Wczoraj szef Parlamentu Europejskiego zapowiedział, że debata o Polsce odbędzie się na forum europarlamentu najpóźniej w styczniu. Porównał też sytuację w naszym kraju do zamachu stanu. Premier Beata Szydło domaga się przeprosin od Martina Schulza.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy