Reklama

Reklama

​"GPC": Kibice napisali własną ustawę o imprezach masowych

Ustawa o imprezach masowych jest od dawna powszechnie krytykowana, m.in. przez prawników i kibiców. Ci drudzy wspierani przez tych pierwszych napisali więc projekt nowego prawa, które powinno - ich zdaniem - obowiązywać m.in. na stadionach - informuje "Gazeta Polska codziennie".

W realizację tego pomysłu, który firmowany jest przez Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców, zaangażowali się politycy.  Uwzględniono opinię klubów piłkarskich, zwłaszcza ludzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na stadionach, konsultacje przeprowadzono z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i spółką Ekstraklasa SA.   

Projekt zakłada m.in. podniesienie pułapu imprezy masowej w hali do 500 osób (obecnie to 300), nowe zadania dla służb porządkowych i wyłączenie zawodów sportowych dzieci i młodzieży spod definicji imprezy masowej. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy