Reklama

Reklama

Głosowanie nad konwencją o przemocy jeszcze dziś

Będzie głosowanie nad projektem ustawy ws. konwencji o przemocy - większość posłów opowiedziała się za wprowadzeniem tego punktu do porządku piątkowych obrad. PiS ponownie zwracał się o odłożenie prac nad projektem.

Na posiedzeniu Konwentu Seniorów sprzeciw wobec głosowania nad projektem ustawy ws. ratyfikacji konwencji zgłosił klub PiS. W związku z tym konieczne było przeprowadzenie głosowania nad wprowadzeniem tego punktu do porządku obrad.

Przed tym głosowaniem Krzysztof Szczerski (PiS) zgłosił wniosek o przerwę oraz m.in. o zwrócenie się do MSZ o notę wyjaśniającą treść konwencji. Podkreślił, że są wątpliwości co do jakości tłumaczenia tekstu dokumentu.

Również Marzena Wróbel (niez.) wnioskowała o przerwę i posiedzenie Konwentu oraz o odesłanie tej - jak mówiła - "tragicznej ustawy, konwencji" pod obrady połączonych sejmowych komisji.

Reklama

Ostatecznie większość posłów opowiedziała się za głosowaniem nad projektem ustawy ws. ratyfikacji konwencji na obecnym posiedzeniu Sejmu. Za głosowało 264 posłów, 177 było przeciw, jeden wstrzymał od głosu.

W czwartek sejmowe komisje opowiedziały się za odrzuceniem poprawek do projektu ustawy ratyfikującej konwencję o przemocy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy