Reklama

Reklama

Gliński o meczu Polska-Belgia: Szlag mnie trafia

Piotr Gliński, który do niedawna łączył funkcję ministra kultury i ministra sportu, w wywiadzie dla Tygodnika Interii zabrał głos w sprawie przegranego 1:6 meczu polskich piłkarzy z Belgami. Polityk nie jest zadowolony z wyników osiąganych przez kadrę narodową.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej przegrała ostatni mecz z Belgią w Lidze Narodów UEFA aż 1:6. Drużyna Czesława Michniewicza straciła pięć bramek w drugiej połowie spotkania.

Gliński rozgoryczony wynikami kadry

"Nie żal panu utraty ministerstwa sportu? Za pana kadencji Polska nie przegrywała 1:6" - zapytał Piotra Glińskiego Marcin Makowski. 

Tak, szlag mnie trafia, że przegraliśmy w ten sposób z Belgią. Nie ma na to żadnego usprawiedliwienia. Kropka. Jeśli chodzi o zmiany resortowe? Cóż. W polityce dobro nadrzędne musi mieć pierwszeństwo przed sprawami mniej istotnymi - odpowiedział wicepremier. 

Reklama

Cały wywiad Marcina Makowskiego z wicepremierem Piotrem Glińskim można przeczytać TUTAJ. Polityk wspomina w nim m.in. o aferze w Pacanowie i dymisji ministra Michała Cieślaka, zapowiadanym odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu, wojnie w Ukrainie i relacjach Polski z Unią Europejską. 

Krótka przygoda wicepremiera ze sportem

Piotr Gliński objął stanowisko ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu 6 października 2020 roku. Wówczas podjęto decyzję o połączeniu dwóch ministerstw. Resorty ponownie podzielono rok później - 26 października 2021 roku. Kierownictwo przywróconego Ministerstwa Sportu i Turystyki objął wówczas Kamil Bortniczuk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy