Reklama

Reklama

Gliński o aferze w Pacanowie: Co pan chciał usłyszeć? Że zwolniłbym tę panią? Błagam

Piotr Gliński udzielił wywiadu Tygodnikowi Interii, w którym został zapytany o głośną aferę związaną z Michałem Cieślakiem i jego donosem na naczelniczkę urzędu pocztowego w Pacanowie. Sprawa zakończyła się błyskawiczną dymisją ministra. - Prezes Jarosław Kaczyński wyraźnie powiedział, że takie zachowania są nieakceptowalne. Za błędy są wyciągane konsekwencje - stwierdził wicepremier w rozmowie z Marcinem Makowskim.

- Zachowanie ministra Cieślaka było najprawdopodobniej nieakceptowalne - powiedział Piotr Gliński. 

- Ma pan co do tego wątpliwości? - dopytał dziennikarz. 

- Mówię "najprawdopodobniej", bo nie znam wszystkich okoliczności i szczegółów, ale przyjmuję, że to, co opinia publiczna usłyszała, ma związek z rzeczywistością. I my tego nie tolerujemy (...) - odpowiedział. 

Piotr Gliński był również pytany, jak sam zachowałby się w sytuacji, gdyby urzędniczka zaczęła mu publicznie wytykać drożyznę.

- Nie wiem, jak bym się zachował. Myślę, że zachowałbym się normalnie, zgodnie z naszą kulturą i etyką. Tak jak zawsze staram się zachowywać. Zadał mi pan pytanie, które nie ma wiele wspólnego z życiem publicznym ani z polityką - ocenił Gliński.

Reklama

- [Rozmawiamy o] sytuacji, której obaj nie znamy, bo tam nie byliśmy. Uważam, że mało istotne są psychologiczne projekcje mojego zachowania. W tym sensie takie spekulacje nie mają większego znaczenia politycznego - stwierdził. 

Co pan chciał usłyszeć? Że zwolniłbym tę panią? Błagam - zirytował się minister. 

Czytaj rozmowę z Piotrem Glińskim w Tygodniku Interii!

Dymisja Michała Cieślaka

Piotr Gliński został zapytany o to, dlaczego nie zdymisjonował ministra, skoro - podobnie jak Jarosław Kaczyński - zajmuje stanowisko wicepremiera. Dziennikarz zwrócił uwagę, że zmiany w składzie rządu to prerogatywa premiera Mateusza Morawieckiego, a nie jego zastępców. 

- Jarosław Kaczyński jest nie tylko wicepremierem, ale przede wszystkim liderem Zjednoczonej Prawicy i jako taki ma prawo podejmować i ogłaszać decyzje polityczne nas obejmujące - powiedział minister kultury. 

Afera w Pacanowie

Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Cieślak, w ubiegły piątek odwiedził urząd pocztowy w Pacanowie, gdzie wdał się w dyskusję z naczelniczką placówki. Kobieta narzekała na inflację i wysokie raty kredytów. Niedługo później okazało się, że polityk złożył skargę na urzędniczkę do kierownictwa Poczty Polskiej. Po ujawnieniu sprawy przez media polityk Partii Republikańskiej stracił stanowisko w KPRM. 

"Nie zasłużyłam na takie potraktowanie". Wywiad z naczelniczką poczty w Pacanowie 

Cały wywiad Marcina Makowskiego z wicepremierem Piotrem Glińskim jest dostępny w Tygodniku Interii. Polityk wspomina w nim m.in. o zapowiadanym odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu, wojnie w Ukrainie i relacjach Polski z Unią Europejską. 

Reklama

Reklama

Reklama