Reklama

Reklama

GIS wycofuje ze sklepów pieczarki marynowane. Wykryto dwutlenek siarki

Główny Inspektorat Sanitarny wydał publiczne ostrzeżenie dotyczące żywności. W produkcie "Pieczarki marynowane VITMAR" wykryto dwutlenek siarki (E 202). Jak informuje GIS producent rozpoczął procedurę wycofania produktu z obrotu.

GIS informuje, że ostrzeżenie dotyczy produktu produktu: PIECZARKI MARYNOWANE VITMAR, 750 g z numerem partii "data minimalnej trwałości: 08.2022", którego producentem jest P.P.H.U. "VITMAR" Maria Korkus, Dębie 1a, 42-110 Popów.

Dwutlenek siarki w pieczarkach marynowanych

W produkcie zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono zawartość dwutlenku siarki (E 220). "Na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności tego składnika alergennego" - podano w komunikacie.

Zwrócono uwagę, że spożycie produktu przez osoby z alergią na dwutlenek siarki i siarczyny może wywołać u nich reakcję alergiczną.

Reklama

GIS poinformował, że producent rozpoczął już procedurę wycofania produktu z obrotu. W celu określenia źródła występowania dwutlenku siarki w produkcie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej we współpracy z producentem.

GIS zaleca, aby osoby z alergią bądź nietolerancją na dwutlenek siarki i siarczyny nie spożywały wskazanej w komunikacie partii produktu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy