Reklama

Reklama

GIS: Wszystkie osoby, które od piątku miały kontakt z Przemysławem Czarnkiem w kwarantannie

Wszystkie osoby, które miały od piątku (2 października) kontakt z posłem PiS Przemysławem Czarnkiem, który w poniedziałek miał zostać wybrany nowym ministrem nauki, zostaną skierowane na kwarantannę i do badań na obecność koronawirusa - przekazał Główny Inspektorat Sanitarny. Jak z kolei nieoficjalnie informuje Polska Agencja Prasowa, w związku z zakażeniem polityka, rozważana ma być "zdalna" formuła zaprzysiężenia nowego rządu.

Zaprzysiężenie nowego rządu Mateusza Morawieckiego miało się odbyć w poniedziałek o godz. 15.00 w Pałacu Prezydenckim. 

Jednak rano Przemysław Czarnek, który ma zostać nowym ministrem edukacji i nauki potwierdził, że wykryto u niego koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o zmianę terminu zaprzysiężenia nowego rządu. Ponadto inspektor sanitarny prowadzi postępowanie w celu wskazania osób, które mają być skierowane na kwarantannę. Informacja o zakończeniu postępowania powinna zostać przekazana jeszcze w poniedziałek.

Reklama

Jak przekazał Główny Inspektorat Sanitarny, osoby, które miały bezpośredni kontakt z Przemysławem Czarnkiem w okresie od piątku 2.10. 2020 r. do poniedziałku 5.10. 2020 r. zostaną objęte kwarantanną.

Zobacz też: Wicepremier Jacek Sasin już czwarty raz w kwarantannie

Zdaniem źródła PAP rozpatrywana jest także "zdalna" formuła zaprzysiężenia nowego rządu.

Kto w kwarantannie?

Jak przekazał rzecznik rządu Piotr Müller, po kontakcie z zakażonym Czarnkiem kwarantanną objęci zostali: wicepremier Jacek Sasin, minister edukacji Dariusz Piątkowski, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk oraz wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

"Rząd od wielu miesięcy obraduje za pośrednictwem wideokonferencji lub przyjmuje dokumenty w formie obiegowej. Decyzja o kwarantannie członków Rady Ministrów nie wpływa negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rządu" - poinformował Müller.

Reklama

Reklama

Reklama