Reklama

Reklama

GIS ostrzega przed bakteriami listerii. Znalazły się w jednej z partii parówek z Lidla

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie przed bakteriami listerii znajdującymi się w partii parówek z szynki "Pikok Pure" o wadze 250 g. Został już wydany nakaz wycofania jej ze sklepów Lidl. Zakład produkcyjny spółki Sokołów rozpoczął także wycofywanie jej z rynku.

Partia jest dystrybuowana przez sieć sklepów Lidl w Polsce, a została wyprodukowana przez Sokołów S.A. oddział w Czyżewie z terminem przydatności do spożycia do 4 maja 2021.

Numer tej partii parówek to 11031, numer serii: C 10349134, a weterynaryjny numer identyfikacyjny 20134001 - podał GIS.

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności wydano ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes w wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej.

Zobacz także: Salmonella na skorupkach jajek. Ostrzeżenie Sanepidu

Po spożyciu można zachorować na listeriozę

Reklama

"Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą" - przypomina i ostrzega GIS.

Po niezwłocznym powiadomieniu producenta, zakład uruchomił procedurę wycofania produktu z rynku. - Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania - zapewnił Inspektor, a sama firma poinformowała odbiorców o konieczności zatrzymania dystrybucji, wycofania i poddania utylizacji partii wymienionego wyżej wyrobu.

W przypadku objawów choroby - skontaktować się z lekarzem

Główny Inspektor Sanitarny zaleca, by nie spożywać produktu "PIKOK PURE PARÓWKI Z SZYNKI 250 g" oznaczonego wskazanym w komunikacie numerem partii i terminem przydatności do spożycia.

"W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktów objętych komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem" - apeluje GIS w ostrzeżeniu.

Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem bakterią Listeria monocytogenes zawarte są na stronie internetowej pod hasłem "listerioza".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy