Reklama

Generał Szymczyk kontra "Gazeta Wyborcza". Szef policji kieruje sprawę do sądu

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk kieruje do sądu sprawę przeciwko autorowi artykułu w "Gazecie Wyborczej", w którym podano pełne dane jego córki. Szef policji wydał w tej sprawie oświadczenie, uznając takie postępowanie za "bezprawne i niedopuszczalne".

"Gazeta Wyborcza" opublikowała w piątek artykuł pt. "Gangster w otoczeniu komendanta". W tekście bezpośrednio nawiązywano do szefa policji gen. Jarosława Szymczyka oraz jego córki.

Komendant Szymczyk kontra "Gazeta Wyborcza". Oskarżenia o insynuacje

Komendant zapewnił, że nie zna i nigdy nie rozmawiał z podejrzewanym o handel narkotykami mężczyzną, a gazeta insynuuje znajomość z mężem koleżanki jego córki.

"Oświadczam, że nie znam tego człowieka i nigdy z nim nie rozmawiałem. Jest on dla mnie zupełnie obcą osobą. Nigdy też w żaden sposób nie wpływałem na tok prowadzonego w jego sprawie postępowania i nigdy tym postępowaniem się nie interesowałem" - napisał generał w oświadczeniu.

Reklama

"Ten człowiek bez żadnej taryfy ulgowej został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji i tymczasowo aresztowany decyzją sądu. O jego zatrzymaniu i aresztowaniu dowiedziałem się już po fakcie" - dodał.

Gen. Szymczyk: Moja córka stała się obiektem fali okrutnego hejtu

Zapewnił, że do momentu aresztowania mężczyzny jego córka nie wiedziała nic o kryminalnej przeszłości męża swojej koleżanki. Użycie w materiale "GW" pełnego imienia i nazwiska córki gen. Szymczyk uznał za "bezprawne i niedopuszczalne".

Zaznaczył, że już w pierwszych godzinach po publikacji artykułu stała się ona "obiektem fali okrutnego hejtu".

"To efekt cynicznego, pozbawionego wyobraźni i profesjonalizmu artykułu, który odbieram jako atak na osobę mi najbliższą. Moja córka nie jest osobą publiczną i ma pełne prawo do prywatności" - ocenił.

"Atak na moje dziecko, podanie jej pełnych danych oraz konsekwencje, jakie obecnie ponosi, a także stan psychiczny, w jakim się znalazła, to powód, dla którego przeciwko autorowi artykułu kieruję sprawę na drogę sądową" - zaznaczył szef policji w piątkowym oświadczeniu. 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: sprawa w sądzie | Jarosław Szymczyk | Gazeta Wyborcza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy