Reklama

Reklama

Generał Kraszewski ponownie wezwany do SKW

​Generał Jarosław Kraszewski kolejny raz został wezwany do Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Jak ustalił dziennikarz RMF FM, szef Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi w prezydenckim Biurze Bezpieczeństwa Narodowego po godz. 13 rozpoczął spotkanie z oficerami, prowadzącymi postępowanie sprawdzające w jego sprawie. Spotkanie zakończyło się po południu.

Gen. Kraszewski był w SKW także we wtorek. Trudno uwierzyć w przypadek, jeśli wiadome jest, że SKW zamierza zamknąć wszczęte w czerwcu postępowanie, które głównemu doradcy wojskowemu prezydenta zamknęło dostęp do tajemnic i materiałów chronionych. Podległy Ministerstwu Obrony Narodowej kontrwywiad wojskowy nie chce jednak, żeby ta przegrana w wojnie z prezydentem potyczka została zauważona, stąd właśnie odwrócenie od niej uwagi.

Zbieżność terminów jest bardzo znacząca. Generała z Biura Bezpieczeństwa Narodowego zaproszono na wczoraj, kiedy też nowe zarzuty miał usłyszeć były szef SKW, gen. Pytel. Ten jednak się nie stawił, dlatego rozmowa z generałem prezydenta skończyła się niczym. Generała Kraszewskiego zaproszono jednak na dziś, także dziś został zatrzymany generał Pytel.

Reklama

Wszystko odbywa się w czasie, kiedy decydują się także losy ministra Macierewicza.

Spotkanie zakończyło się po południu. Jak dowiedziała się PAP, było to kolejne spotkanie, podczas którego generałowi nie przedstawiono żadnych zarzutów, nie przedstawiono też powodu wszczęcia postępowania. Nie wyznaczono także daty kolejnego ewentualnego spotkania. Dostęp gen. Kraszewskiego do informacji niejawnych pozostaje zawieszony.

Tomasz Skory

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy