Reklama

Reklama

Gdzie w środę będą burze? Najnowsze raporty synoptyków

W środę burze będą możliwe w większości kraju - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Burzom będzie towarzyszył deszcz, wyładowania atmosferyczne oraz niewielki grad. Spokojnie będzie jedynie na północnym zachodzie Polski. Z najnowszych danych IMGW, wynika, że około godziny 13.00 burze przechodziły głównie w rejonie Kalisza.

W całodziennej prognozie IMGW poinformowało, że "burze możliwe są w większości kraju, ale podwyższone prawdopodobieństwo ich wystąpienia zaznaczy się zwłaszcza na południu".

Podczas burz możliwy drobny grad

Prognozy przewidują głównie przelotne opady deszczu, jednak "niektóre komórki konwekcyjne będą miały potencjał do generowania nielicznych wyładowań atmosferycznych".

Z informacji IMGW wynika także, że burze nie powinny mieć gwałtownego przebiegu. "Zjawiska towarzyszące burzom nie powinny przynosić istotnego zagrożenia: należy spodziewać się sum opadów do około 15 mm, porywów wiatru do 55-65 km/h oraz lokalnie drobnego gradu" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Gdzie jest burza? Stan na godzinę 13

Z najnowszych danych IMGW wynika, że około godziny 13.00 burze przechodziły głównie w okolicach Kalisza.

"Związane są z linią zbieżności i przemieszczają się na południowy zachód. Towarzyszą im opady deszczu o natężeniu 5-8 mm/h. Nie zarejestrowano znaczący wartości porywów wiatru, jednak nie wykluczone, że lokalnie dochodzą one do 60 km/h" - czytamy w komunikacie IMGW.

Burze: To będzie spokojna noc

Raczej spokojnie powinno być także w nocy. Burze mogą wystąpić jeszcze na południu kraju, ale nie powinny im towarzyszyć "silne zjawiska".

Czytaj też: Jaka pogoda w Tatrach w lipcu? Prognoza długoterminowa

Piekło chorych na boreliozę. "Czułem, jak coś rozrywa ciało od środka. To tortury"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy