Reklama

Reklama

Gdynia: Zmarł w wyniku bójki. Zarzuty dla trzech osób

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z bójką, do której doszło w nocy z piątku na sobotę w okolicach Skweru Kościuszki w centrum Gdyni, a w efekcie której zginął mężczyzna. Dwóm zatrzymanym mężczyzn prokuratura postawiła zarzuty, nie informuje jednak o ich treści.

Prowadzące śledztwo dotyczące bójki gdyńska policja i prokuratura udzielają w tej sprawie szczątkowych informacji.

Pełniąca obowiązki rzeczniczki prasowej Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Grażyna Wawryniuk poinformowała PAP, że w sobotę po południu doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn mających związek ze zdarzeniem i w niedzielę postawiono im zarzuty. Zastrzegła jednak, że o treści zarzutów prokuratura poinformuje najwcześniej w poniedziałek.

Wawryniuk dodała też, że w niedzielę zatrzymana została kolejna osoba mogąca mieć jakiś udział w zajściu, a czynności z jej udziałem zostaną przeprowadzone następnego dnia i dopiero wówczas prokuratura udzieli ewentualnie bardziej szczegółowych informacji na ten temat.

Reklama

W niedzielę przeprowadzona została również sekcja zwłok mężczyzny, który zmarł w efekcie bójki. "Biegły stwierdził obrażenia: głównie w obrębie głowy. Były to obrażenia stwarzające zagrożenie dla życia lub powodujące ciężki uszczerbek na zdrowiu" - powiedziała PAP Wawryniuk dodając, że biegły nie był jednak w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy to wykryte obrażenia były przyczyną zgonu. Dodała, że zlecono dodatkowe badania, które być może pozwolą ustalić mechanizm śmierci.

Rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, kom. Krzysztof Kuśmierczyk potwierdził w niedzielę w rozmowie z PAP, że - jak podawały media - ofiarą jest 22-latek, a trzy osoby zatrzymane dotąd w tej sprawie to mężczyźni.

Według lokalnych mediów w zajściu, do którego doszło w Śródmieściu Gdyni około godz. 3 w nocy miało brać udział kilka, a nawet kilkanaście osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy