Reklama

GDDKiA: Uwaga na deszcz i mżawkę

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w niedzielę w wieczornym komunikacie. Kierowcy w siedmiu województwach muszą jednak uważać na deszcz i mżawkę.

Według stanu na godz. 22 w niedzielę sprzęt do zimowego utrzymania nie pracuje, ale pojazdy pozostają w gotowości.

W woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, wielkopolskim, dolnośląskim i lubuskim jazdę na drogach utrudni deszcz i mżawka.

GDDKiA przypomina, że w nocy z niedzieli na poniedziałek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Spadnie deszcz, na północnym zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym. W obszarach podgórskich i w górach po północy spadnie również deszcz ze śniegiem i śnieg, wysoko w Sudetach i Tatrach śnieg. Temperatura minimalna wyniesie od 1 st. do 4 st., lokalnie w dolinach karpackich około -1 st. Będzie wiał wiatr umiarkowany i dość silny, lokalnie silny, o prędkości w porywach do 70 km/h, w obszarach podgórskich Sudetów do 75 km/h, w obszarach podgórskich Karpat do 100 km/h, z kierunków południowych, od zachodu skręcający na zachodni. Wysoko w Sudetach porywy wiatru osiągną prędkość do 85 km/h, a w Tatrach do 140 km/h.

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama