Reklama

Reklama

Gazety o kulisach wyjazdu Petru. "Będzie pozew"

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zapowiada pozew przeciwko redakcjom dziennika "Super Express" i tygodnika "wSieci" - poinformowała Nowoczesna. Chodzi o publikacje dot. wyjazdów Pertu i wiceszefowej partii Joanny Schmidt i sugestie, że wykorzystywano na ten cel publiczne pieniądze.

Zarówno "Super Express" w sobotnim wydaniu, jak i portal wpolityce.pl w zapowiedzi poniedziałkowego numeru tygodnika "wSieci" podają, że dziennikarze dotarli do wykazów lotów krajowych i hoteli, w których w ubiegłym roku mieli zatrzymać się lider N Ryszard Petru oraz wiceszefowa partii Joanna Schmidt. WSieci pisze, że podróże i pobyt w luksusowych hotelach odbywały się na koszt podatnika.

Nowoczesna w komunikacie przesłanym PAP zapowiada, że Petru "w związku z próbą zniesławienia poprzez sugerowanie, że publiczne pieniądze wykorzystywał w prywatnym celu", co - jak zapewnia partia - "nigdy nie miało miejsca", wystąpi przeciwko obu redakcjom na drogę sądową z zadaniem sprostowania, przeprosin i wpłaty po 50 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Reklama

W komunikacie partia zapewnia, że "wszelkie doniesienia z artykułów w SE i wSieci są całkowicie nieprawdziwe, oszczercze i skandaliczne" oraz "wszystkie wymienione w artykule hotele i wyjazdy były wyjazdami grupy posłów Nowoczesnej i miały charakter służbowy".

"Artykuły prasowe rozpowszechniające nieprawdziwe informacje oraz w sposób niezgodny z prawdą insynuujące rzekome wydarzenia ze sfery życia prywatnego będą skutkowały złożeniem zawiadomienia do prokuratury o zniesławienie a także skierowaniem sprawy na drogę cywilną o ochronę dóbr osobistych" - napisano.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy