Reklama

Reklama

​"Gazeta Wyborcza": Antysemickie wpisy sędziego KRS

Sędzia KRS Jarosław Dudzicz anonimowo zamieszczał w internecie antysemickie wpisy - podaje "Gazeta Wyborcza".

Sprawę użytkownika "jorryl123" zgłosiła w 2015 r. mieszkanka Wrocławia. Na internetowym forum jorryl123 napisał o Żydach: "podły, parszywy naród, nic im się nie należy".

Śledczy ustalili, że autorem wpisu jest Jarosław Dudzicz - wówczas sędzia Sądu Rejonowego w Słubicach.

Ze względu na chroniący go immunitet sprawa została przekazana do wydziału spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Postępowanie jednak utknęło w miejscu.

"Postępowanie dotyczące wpisu umieszczonego w internecie przez sędziego Jarosława Dudzicza zostało wszczęte niezwłocznie po wpłynięciu zawiadomienia do prokuratury. Prokuratorzy zlecili ocenę wpisu kilku biegłym m.in. z zakresu politologii, językoznawstwa i komunikacji społecznej" - przekazała "GW" rzeczniczka Prokuratury Krajowej.

Reklama

Jak czytamy, Dudzicz wielokrotnie zamieszczał w internecie agresywne wpisy (antysemickie i nie tylko). Gazeta obszernie cytuje jego posty. 

Jarosław Dudzicz został awansowany przez Zbigniewa Ziobrę na prezesa Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim i wybrany do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Jego nazwisko pojawia się w tzw. aferze hejterskiej.

Dudzicz oświadczył, że nie przypomina sobie sprawy antysemickiego wpisu.

Więcej w "Gazecie Wyborczej"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy