Reklama

Reklama

"Gazeta Polska Codziennie": Instruktor skazany za odmowę treningu

Robert K., trener krav magi z Poznania, odmówił prowadzenia treningów grupie ludzi ze stowarzyszenia Stonewall. Ci uznali to za przejaw homofobii i donieśli policji - podaje czwartkowa "Gazeta Polska Codziennie". Sąd uznał mężczyznę za winnego wykroczenia - informuje gazeta.

W Poznaniu działa grupa Stonewall, która zrzesza homoseksualistów. Według informacji "GPC" kilkanaście osób z tej grupy chciało wziąć udział w treningach krav magi. Instruktor początkowo rzekomo zgodził się na zajęcia, ale po kilku dniach odmówił - czytamy w artykule.

W sprawie odmowy udzielania lekcji krav magi osobom ze stowarzyszenia LGBT została poinformowana policja, interweniował także rzecznik praw obywatelskich. Proces w tej sprawie toczył się przed Sądem Rejonowym w Poznaniu. Wyrok zapadł w zeszłym tygodniu - Rober K. został uznany za winnego wykroczenia, ale odstąpiono od wymierzenia kary. Mec. Aleksander Kowzan uważa, że sąd próbował wydać "salomonowy wyrok", z którym on oraz jego klient, Robert K., nie zgadzają się. "Czekamy na pisemne uzasadnienie, ale na pewno zostanie zaskarżony" - zaznaczył pełnomocnik trenera.

Reklama

Mec. Kowzan zapowiedział, że jeżeli wyrok z Poznania w sprawie trenera Roberta K. zostanie utrzymany w mocy, to nie wyklucza zwrócenia się w tej sprawie "do instytucji międzynarodowych".

"GPC" przypomina, że winnym wykroczenia - ale bez kary - został uznany przez sąd także drukarz z Łodzi, Adam J., który odmówił wydrukowania plakatów stowarzyszeniu LGBT, ponieważ uznał je za sprzeczne ze swoimi poglądami. We wrześniu zeszłego roku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłosił, że złoży kasację. W oświadczeniu napisał, że stoi "po stronie wolności - gospodarczej i sumienia". Według informacji "GPC" termin rozprawy z udziałem Adama J. nie został jeszcze wyznaczony.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy