Reklama

Reklama

Franciszek Sterczewski dla polsatnews.pl: Czas na młodsze pokolenie

Poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski w wywiadzie dla polsatnews.pl opowiedział o sytuacji w Platformie Obywatelskiej oraz odniósł się do powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. - Czas na młodsze pokolenie - powiedział w rozmowie z Jakubem Oworuszką.

Franciszek Sterczewski nie wierzy w powrót Donalda Tuska do krajowej polityki. Jego zdaniem były premier, pracując w Brukseli, nadal jest zaangażowany w sprawy Polski. Często wypowiada się w mediach, a jako szef Europejskiej Partii Ludowej utrzymuje kontakt z politykami PO. Sterczewski powiedział, że zwiększenie aktywności Tuska nie będzie "game changerem". - Czas na młodsze pokolenie - podsumował. 

Kto liderem PO?

Sterczewski wypowiedział się również na temat roli Rafała Trzaskowskiego w partii. Jego zdaniem prezydent Warszawy po zdobyciu ponad 10 mln głosów w wyborach prezydenckich "ma apetyt na coś więcej niż samorząd". Przyznał, że Trzaskowski potrafi zaskakiwać swoimi pomysłami i często nie mówi głośno o swoich planach, by uniknąć ataków ze strony rywali, tak jak było w przypadku Campusu Polska i Ruchu Wspólna Polska. 

Reklama

Polityk powiedział jednak, że przykłady Pawła Kukiza i Ryszarda Petru pokazują, że ugrupowania zbudowane wokół lidera mogą nie przetrwać, więc ma nadzieję, że obecny prezydent Warszawy otoczy się zaufanymi osobami. 

Cały wywiad do przeczytania na portalu polsatnews.pl

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy