Reklama

Reklama

Finał rozmów Kukiza z PiS. Podpisano porozumienie

Podpisano porozumienie o współpracy programowej pomiędzy PiS i Kukiz'15. Szczegóły umowy zostaną przedstawione na briefingu, który ma się odbyć w najbliższym czasie.

Prawo i Sprawiedliwość podpisało z Kukiz'15 umowę o współpracy programowej - dowiedziała się PAP. Szczegóły porozumienia mają zostać przedstawione w najbliższym czasie.

Porozumienie to efekt wielu spotkań, z których ostatnie odbyło się w poniedziałek w KPRM pomiędzy wicepremierem, prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim a liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem.

Wielomiesięczne rozmowy

Jak wynika z informacji PAP, szczegóły umowy programowej zostaną przedstawione na briefingu, który ma się odbyć w najbliższym czasie.

Politycy Kukiz'15 od wielu miesięcy rozmawiają z PiS na temat porozumienia programowego, które miałoby polegać na wzajemnym wspieraniu swoich projektów ustaw. Kukizowi zależy m.in. na tym, aby wprowadzić do polskiego porządku prawnego instytucję sędziów pokoju, ustawę antykorupcyjną oraz rozpocząć prace nad doprowadzeniem do nadania każdemu obywatelowi Polski indywidualnego, biernego prawa wyborczego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy