Reklama

Reklama

Fałszywie oskarżyli Zbigniewa Ziobrę? Zawiadomienie prokuratorów

Stowarzyszenie prokuratorów "Ad Vocem" złożyło w piątek zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez inne stowarzyszenie prokuratorskie "Lex Super Omnia". Według "Ad Vocem" stowarzyszenie dopuściło się przestępstwa, "fałszywie oskarżając ministra sprawiedliwości o przekroczenie uprawnień".

W czwartek Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia złożyło w Kancelarii Premiera zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę w związku z przyznaniem ponad 2,3 mln zł ryczałtów mieszkaniowych prokuratorom PK.

Niezależne Stowarzyszenie Prokuratorów "Ad Vocem" poinformowało w piątek, że w związku z tym zawiadomieniem złożono do Prokuratury Rejonowej Warszawa - Śródmieście własne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez członków "Lex Super Omnia".

"Ad Vocem" tłumaczą

Ad Vocem przypomniało, że rozporządzanie ministra Ziobry o przyznaniu ryczałtów mieszkaniowych, które stało się podstawą zawiadomienia "Lex Super Omnia", było przedmiotem postępowania Prokuratury Okręgowej w Warszawie i odmówiono w tej sprawie wszczęcia śledztwa. "Tym samym pobieranie przez prokuratorów Prokuratury Krajowej ryczałtu z tytułu zwrotu kosztów zamieszkania poniesionych w związku z pracą poza miejscem zamieszkania było i jest zgodne z przepisami" - ocenili prokuratorzy z "Ad Vocem".

Reklama

"W ocenie stowarzyszenia 'Ad vocem' zarząd 'Lex Super Omnia', mając wiedzę o takim rozstrzygnięciu procesowym, świadomie dopuścił się przestępstwa (...) składając fałszywe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i fałszywie oskarżając Ministra Sprawiedliwości o przekroczenie uprawnień. Zawiadomienie to - w ocenie 'Ad vocem' - nie ma żadnych podstaw prawnych i jest jedynie próbą zdyskredytowania kierownictwa prokuratury, najwyraźniej dla celów kampanii wyborczej" - oświadczyło stowarzyszenie.

Kim są?

Niezależne Stowarzyszenie Prokuratorów "Ad Vocem" zostało założone w 2008 r. przez prokuratorów różnych szczebli. Jego statutowym celem jest dbanie o niezależność i prawidłowość działania prokuratury. Prezesem "Ad Vocem" jest prokurator okręgowy w Świdnicy Wiesław Dworczak.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy