Reklama

Reklama

Fala mrozów w Polsce. Są ofiary śmiertelne

Mróz zbiera śmiertelne żniwo. Tylko w Nowy Rok z powodu wychłodzenia organizmu zmarły trzy osoby.

Jak poinformowała Anna Adamkiewicz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, te przypadki miały miejsce w województwie zachodniopomorskim i mazowieckim. Od początku listopada z powodu wychłodzenia organizmu zmarło już 18 osób.

Adamkiewicz apeluje, by wszyscy, którzy widzą osobę bezdomną, śpiącą w nieogrzewanych pomieszczeniach, na dworze, w ogródkach działkowych, poinformowali o tym straż miejską lub policję. - Interwencja może komuś uratować życie - zaznaczyła Anna Adamkiewicz. Poinformowała też, iż wczoraj miały miejsce trzy przypadki utraty życia z powodu zatrucia tlenkiem węgla. Do tych tragicznych zdarzeń doszło w województwie mazowieckim i pomorskim.

Reklama

Rekordowa liczba pożarów

Od początku roku straż pożarna musiała gasić rekordową liczbę pożarów - mówi Paweł Frątczak - rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Wczoraj w województwie mazowieckim w wyniku pożaru budynków gospodarczych zginęła jedna osoba. Dzisiaj rano w województwie małopolskim doszło do pożaru jednorodzinnego budynku mieszkalnego. W jego wyniku również zginęła jedna osoba. W województwie dolnośląskim 16 jednostek straży pożarnej gasiło pożar zajazdu krytego strzechą. Przyczyny pożaru tego zajazdu jeszcze nie są znane.
Tylko wczoraj straż pożarna w Polsce interweniowała ponad 1700 razy. Jak podkreśla Paweł Frątczak, o tej porze roku najczęstszymi przyczynami pożarów jest niewłaściwe dogrzewanie mieszkań i domów, wady oraz niewłaściwa eksploatacja urządzeń gazowych i elektrycznych, a także nieostrożność osób dorosłych.

Rzecznik przypomina o wyłączaniu piecyków elektrycznych, kiedy wychodzimy z domu. Trzeba też pamiętać o wyłączaniu wszelkiego rodzaju iluminacji zarówno na choinkach w domu, jak i tych, które znajdują się na balkonach czy w ogrodach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy