Reklama

Reklama

"Fakt": Sprawdzony chwyt ministra Radziwiłła na problemy

Gdy w służbie zdrowia pojawia się problem, minister zdrowia Konstanty Radziwiłł powołuje zespół, który ma go rozwiązać. Liczba zespołów w ministerstwie rośnie na potęgę, a efektów prac nie widać - informuje "Fakt".

Według "Faktu", od początku kadencji w resorcie zdrowia powołano około 20 zespołów. Zazwyczaj taki zespół pracuje przez pół roku, a potem "sprawa jest zamiatana pod dywan". 

W ostatnim czasie, po wybuchu protestu rezydentów, Radziwiłł powołał zespół ds. systemowych rozwiązań w służbie zdrowia. "W piątek odbyło się pierwsze posiedzenie. Trudno uznać je za udane, skoro młodzi medycy tam się nie pojawili" - komentuje gazeta. 

Wcześniej powstał m.in. zespół, który miał zajmować się sprawą likwidacji NFZ, jednak ostatecznie Fundusz przetrwał, czy zespół ds. leczenia uzdrowiskowego. Również w tym drugim przypadku efektów nie widać. Jak zauważa gazeta "kolejki do uzdrowisk jak były, tak są".  

Więcej w "Fakcie"

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy