Reklama

Reklama

"Fakt": Rozpatrywanie wniosków 500+ może potrwać cztery miesiące

"Dłużej poczekasz na 500+" - alarmuje dziennik "Fakt". Na rozpatrzenie wniosku złożonego w drugiej połowie 2017 roku rodzice będą musieli poczekać nawet cztery miesiące.

Wnioski o 500+ na przyszły rok będzie można składać od 1 sierpnia. Urzędy już teraz planują wielkie obłożenie, a dziennik "Fakt" alarmuje, że na rozpatrzenie podań rodzice będę musieli poczekać nawet cztery miesiące.

"Zostanie wówczas złożonych ponad 4 miliony wniosków" - przewiduje na łamach "Faktu" minister Elżbieta Rafalska.

Decyzje o przyznaniu lub nie dofinansowania miałyby zapaść pod koniec listopada (dla wniosków złożonych w sierpniu). Ci, którzy o dodatkowe pieniądze postarają się później, np. we wrześniu, na decyzję będą musieli poczekać do końca roku.

Reklama

Wydłużenie czasu rozpatrywania wniosków to propozycja, która znalazła się w uzasadnieniu do projektu ustawy. Wcześniej były to trzy miesiące.

Więcej w "Fakcie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy