Reklama

"Fakt": Rodzi się więcej dzieci. To zasługa "500 Plus"?

W pierwszym półroczu 2016 roku urodziło się w Polsce o 4 tys. dzieci więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - wynika z najnowszych danych GUS. Politycy Prawa i Sprawiedliwości ogłosili sukces programu "Rodzina 500 Plus". Jak się jednak okazuje, to nie jego zasługa - donosi "Fakt".

Rząd deklarował pozytywny wpływ programu "500 Plus" na demografię. Są to jednak dane GUS za pierwsze pół roku. Oznacza to, że w tym czasie urodziły się dzieci poczęte najdalej we wrześniu i październiku, czyli... przed wyborami. Było to także pół roku przed wejściem w życie rządowego programu.

Efektów programu Rodzina "500 Plus", w postaci zwiększonej liczby urodzonych dzieci, nie należy się spodziewać się w najbliższym czasie - pisze "Fakt".

"Te 4000 tys. urodzeń więcej w pierwszym półroczu br. nie upoważnia nas absolutnie do żadnych, ale to żadnych wniosków, że nastąpił wzmożony wzrost urodzeń. O tym dopiero będziemy mogli mówić najwcześniej za 2-3 lata od wprowadzenia programu 500 Plus, jeśli trend będzie się poprawiał - mówi w rozmowie z "Faktem" prof. Józefa Hrynkiewicz, posłanka PiS.

Reklama

"Jednorazowy wzrost o niczym nie świadczy" - dodaje.

Więcej w sobotnim wydaniu "Faktu".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy