Reklama

Reklama

"Fakt": Premier Mateusz Morawiecki odwiedził matkę tuż przed wprowadzeniem obostrzeń

"Z każdą podaną dawką szczepionki jesteśmy bliżej zniesienia obostrzeń. Nie zmarnujmy tej wielkiej szansy. Zostańmy w domach" – apeluje na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Jak informuje "Fakt", szef rządu, w związki z restrykcjami, zrezygnował z wyjazdu na święta na rodzinny Dolny Śląsk. Zdecydował się odwiedzić mamę Jadwigę tuż przed wejściem w życie obostrzeń.

W sobotę w całym kraju weszły w życie nowe obostrzenia epidemiczne. 

Zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Obowiązują też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. Dotychczasowe ograniczenia zostały przedłużone.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia.

Reklama

"Trzymajmy dystans społeczny, używajmy maseczek"

"Sytuacja jest trudna. Państwo polskie rzuciło wszystkie siły i środki do walki z III falą epidemii. Pomóżmy naszym lekarzom i służbom mundurowym. Zachowujmy się odpowiedzialnie, trzymajmy dystans społeczny, używajmy maseczek i zostańmy w domach" - czytamy w sobotnim wpisie na Facebooku Prezesa Rady Ministrów.Jak informuje "Fakt", premier w czwartek wieczorem przyjechał do swojej mamy Jadwigi, która mieszka we Wrocławiu. W piątek rano szef rządu udał się do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego sprawdzić m.in. jak przebiegają szczepienia. Bliski współpracownik szefa rządu powiedział dziennikowi, że "premier przestrzega zasad i będą to kolejne święta, które spędzi bez mamy". 

Nowe dane z resortu zdrowia

Jak poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia, badania laboratoryjne potwierdziły ostatniej doby 31 757 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 448 osób. 

Ładowanie...
Ładowanie...

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy