Reklama

Reklama

​"Fakt": Morawiecki chciał podać się do dymisji

Spór między szefem resortu finansów Mateuszem Morawieckim i ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą doprowadził do tego, że Morawiecki groził podaniem się do dymisji - podaje "Fakt".

Jak pisze gazeta, powodem konfliktu było obsadzenie fotela szefa PZU. "Plan wicepremiera Morawieckiego zakładał, że nowym szefem PZU zostanie Rafał Antczak" - podaje "Fakt". Do tego jednak nie doszło, a sam Morawiecki miał, zdaniem gazety, trafić na nieprzyjemną rozmowę do premier Szydło.

Efektem sporu były groźby ministra finansów, w których ostrzegał, że poda się do dymisji - czytamy. 

Konflikt zakończył się nominacją na szefa PZU Pawła Surówki. Mateusz Morawiecki miał uznać tę nominację za kompromis, bo we władzach spółki pozostali jego ludzie - podaje "Fakt". 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy