Reklama

"Fakt": Kryzysowy plan Kaczyńskiego

Poniedziałkowe protesty kobiet "zrobiły ogromne wrażenie na władzach PiS i Jarosławie Kaczyńskim". W partii zastanawiano się, jaka powinna być reakcja na kryzys. Przygotowano projekt ustawy o aborcji, który od obowiązującego różniłby się tylko zapisem o zakazie usuwania ciąży z powodu wykrycia u dziecka zespołu Downa. Nie zostanie on jednak złożony - informuje "Fakt''.

Jak pisze w "Fakcie" Magdalena Rubaj, dodanie do obecnego kompromisu aborcyjnego zapisu o zakazie usuwania ciąży w przypadku stwierdzenia u dziecka zespołu downa byłoby "sprytnym ruchem" ze strony PiS. Z jednej strony "Kościół mógłby pochwalić PiS, że zwiększyło ochronę życia poczętego", z drugiej Nowoczesnej i PO "trudno byłoby atakować" takie wyłączenie. 

Projekt miał zostać dzisiaj przedstawiony, jednak do tego nie dojdzie. W PiS zdecydowano, że "jedyne wyjście to wyciszyć temat" - czytamy w "Fakcie". 

Jak informuje dalej gazeta, projekt, który już trafił do komisji, ma w niej utknąć. Ma tego dopilnować poseł PiS Stanisław Piotrowicz. 

Politycy mają też podkreślać, że radykalny projekt, zakładający całkowity zakaz aborcji, nie jest pomysłem rządu. 

Więcej w "Fakcie"

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy