Reklama

Reklama

Ewa Kopacz zażenowana słowami prezydenta Andrzeja Dudy

- Czuję się zażenowana - tak premier Ewa Kopacz odniosła się do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania z prezydentem Niemiec Jochimem Gauckiem, że Polska nie jest dziś państwem, o którym można powiedzieć, że jest sprawiedliwym dla swoich obywateli.

Kopacz była pytana o to, co sądzi o słowach prezydenta Dudy na briefingu prasowym po wizycie w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

"Czuję się zażenowana" - odpowiedziała szefowa rządu. Jak podkreśliła, o Polsce trzeba mówić zawsze jak najlepiej, zwłaszcza poza jej granicami.

"Bardzo często, spotykając się z państwem, mówiłam: miejmy odwagę mówić o Polsce jak najlepiej, wtedy przede wszystkim, gdy wyjeżdżamy poza jej granice. Jest wiele powodów do tego, by można mówić o naszym kraju, o naszej ojczyźnie jak najlepiej" - oceniła Kopacz.

Reklama

"Miałam takie wrażenie, że podczas tego spotkania to prezydent Gauck mówił dobrze o Polsce. I było mi z tego powodu przykro" - dodała premier.

"Ludzie dlatego mnie wybrali"

W niedzielę w Szczecinie podczas obchodów 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych oraz powstania NSZZ "Solidarność" Andrzej Duda nawiązał do swej piątkowej wizyty w Niemczech. Jak mówił, prezydent Joachim Gauck powiedział mu, że Polska pięknie się rozwija i spytał, czy to wzbudza w Polakach zadowolenie. Duda relacjonował, że odpowiedział niemieckiemu prezydentowi twierdząco, że trudno tego nie zauważyć, jak wiele się zmieniło.

"Jest tylko jeden w tym wszystkim problem. I mówię: Panie prezydencie, tak, i sądzę, że ludzie dlatego mnie wybrali, bo głośno powiedziałem i nazwałem sprawy po imieniu: niestety Polska nie jest dziś krajem, o którym można by powiedzieć, że jest państwem sprawiedliwym, sprawiedliwym dla swoich obywateli, że jest państwem, w którym obywatele traktowani są równo" - podkreślił prezydent Duda.

Jak dodał, "jest bardzo wielu ludzi, którzy tego powiewu wolności, nowoczesności, zasobności i poprawy jakości życia tak oczekiwanej nie odczuli w takim stopniu, jak się spodziewali, czy w takim stopniu, jak udało się to innym, niestety nielicznym".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy