Reklama

Reklama

Elżbieta Witek: Posłowie PiS nie złożyli projektu w sprawie weryfikacji szczepień

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przyznała, że projekt posłów Prawa i Sprawiedliwości dotyczący kontroli certyfikatów covidowych przez pracodawców nie został złożony w izbie. - Słyszałam tę konferencję prasową i wiem, że projekt został zapowiedziany - powiedziała.

W środę podczas konferencji prasowej w Sejmie posłowie PiS Paweł Rychlik i Czesław Hoc przekazali szczegóły poselskiego projektu ustawy, która umożliwiłaby pracodawcom sprawdzenie, czy zatrudnieni przez nich pracownicy są zaszczepieni.

- Dzisiaj będzie prawdopodobnie podany do laski marszałkowskiej - mówił wtedy poseł Hoc. Zastrzegł, że jest to projekt, więc będzie jeszcze dyskutowany, m.in. na sejmowej Komisji Zdrowia.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek porozmawia dziś z Bogdanem Rymanowskim w programie "Gość Wydarzeń". Transmisja od 19:20 w Polsacie, Polsat News i na polsatnews.pl

Reklama

Elżbieta Witek: projekt nie został złożony

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek została zapytana we wtorek, czy posłowie złożyli taki projekt. 

- Potwierdzam, że taki projekt nie został złożony - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Szef senackiego klubu PiS: Obawiam się trwałego rozłamu

- Słyszałam tę konferencję prasową i wiem, ze został zapowiedziany - dodała. Witek podkreśliła, że osobiście nie widziała tego projektu. 

Hołownia: Nie wiadomo, czy to będzie ten projekt

O sprawie kontroli certyfikatów szczepień przez pracodawców mówił we wtorek w "Graffiti" lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Przyznał on, że jego ruch popiera takie rozwiązania, ale "nie wiadomo, czy będzie to ten projekt". 

Polska 2050 Szymona Hołowni zyskuje reprezentantkę w PE. Dołącza Róża Thun

- To jest projekt poselski, nie rządowy, z którego PiS się raczej wycofywało, bo zorientowało się, że przegra to głosowanie. Marszałek Witek mówi już o innym projekcie, o ponadpartyjnym porozumieniu, które ma dopiero powstać. Proszę pamiętać, że projekt rządowy ma to do siebie, że wymaga konsultacji społecznych. Projekt poselski takich konsultacji nie wymaga - tłumaczył.

Reklama

Reklama

Reklama