Reklama

Elżbieta Witek: Mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na Polskę

- Mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na Polskę i to jest nieuprawnione - tak Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło, skomentowała wypowiedzi niemieckich polityków o Polsce, które pojawiły się w ostatnich dniach.

Elżbieta Witek odniosła się do ostatnich krytycznych wypowiedzi niektórych niemieckich polityków pod adresem Polski. - Mamy do czynienia z bezprecedensowym atakiem na Polskę - stwierdziła Witek. Jej zdaniem takie wypowiedzi są "nieuprawnione"

- Reakcje Polaków mogą być bardzo różne na takie bezprecedensowe ataki. Myślę, że to dotyka wielu Polaków. Każdy obserwuje, widzi i słyszy, to co się dzieje, ten nieuprawniony atak na Polskę ze strony niektórych polityków niemieckich, a także mediów niemieckich, powoduje, że o nas mówi się niepotrzebnie zupełnie, bo polskiej demokracji nic nie grozi - powiedziała Witek.

Przewodniczący PE Martin Schulz stwierdził na łamach "Frankfurter Allgemeine Zeitung", że w Polsce mamy do czynienia z "sterowaną demokracją a'la Putin, niebezpieczną putinizacją polityki europejskiej". Z kolei unijny komisarz ds. mediów Guenther Oettinger zasugerował, że Polska może zostać objęta nadzorem Komisji Europejskiej. 

W związku z wypowiedziami niemieckich polityków, w poniedziałek obyło się w Warszawie spotkanie ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego z ambasadorem Niemiec w Polsce. 

Reklama

x-news/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elżbieta Witek

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy